Araç Kimliklendirme, Takip ve Park Sistemi Çözümleri

 

Çözüm kendi içinde gelişebilen ve öğrenebilen yapısıyla, asıl işlevinin arka planında gerçekleştirdiği geniş işlem modül opsiyonları ile kurumsal verimliliği, kaliteyi ve güvenilirliği arttırıcı servisler sağlamaktadır.

RTLS Çözümler, RFID teknolojisini otomotiv sektöründe parçaların taşınmasından fabrikada montajına, doğrudan üretim sürecinden fabrika içi koordinasyona, satıştan servis hizmetlerine ve son kullanıcıya yönelik diğer hizmetlerin yanında otopark, periyodik araç denetimleri gibi uygulamalara kadar geniş bir alanda kullanarak çözümler sunmaktadır.

Otomotiv sektöründe üretimden satışa kadar geçen süreçte araçları ve araca ait bölümlerin eşsiz bir kimlik bilgisiyle donatılarak kontrolün sağlanması büyük ölçekli otomotiv tesislerinin yöneldiği ve yaygın şekilde kullanılmaya başlanan bir sistem olmakla birlikte, sistemin maliyetleri ve genişleyebilirliği, sistem çalışma verimliliği gibi konularda RFID Teknolojisi optimum otomatik tanımla çözümlerini sunmaktadır.

Araçların satış sonrasında ise kullanıcıya yönelik hizmetlerin geliştirilmesi ve araçların periyodik denetimlerinden otopark kontrolüne kadar birçok uygulamada araç ile iliştirilen kimlik bilgisinin kullanılması büyük kolaylıklar sağlamaktadır. 
Çözüm paketimiz dahilinde tüm süreçler sunucuda izlenmekte ve işlenen günlük verilerin sonucunda ya da anlık olarak ilgili kişilere durum ve uyarılar sunulmaktadır.

Makro Çözümler

Otomotiv sektörünün üretim ve servis süreçlerindeki denetim, kontrol, koordinasyon, iş gücü, zaman ve enerji tasarrufu, üretim verimliliği ve çalışan performansı gibi konularda komple bir çözüm olan araç kimliklendirme ve takip sistemi sunulmaktadır. 
RFID teknolojisi kullanılarak, araçların kablosuz olarak uzaktan tanımlanabilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede işlemlerin her aşamasında otomatik olarak veriler toplanmakta, ham veriler işlenmekte ve kullanılabilir faydalı bilgiye sistem tarafından dönüştürülmektedir.

Mikro Çözümler

 

Araçların otomatik tanımlanmasına dayalı sistemler yaygın olarak kullanılmaktadır. Boğaz köprülerindeki Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) tanıdığımız bir örneğidir. Çözüm paketiyle birlikte araç giriş/çıkış kontrolleri, periyodik denetim kontrolleri ve otopark yönetimi gibi hizmetler sunulmaktadır. Kuruma özel entegre edilen sistem ile birlikte kurumsal ihtiyaçlara dayalı donanım ve yazılım modülleri düşük maliyet ve yüksek verimlilikle sunulmaktadır.

 

 


Eklenme Tarihi : 19.7.2011 08:08:33